Ana Sayfa

Hizmetler

Hemodiyaliz

Böbreklerin görevleri arasında en önemlilerinden biri kanı süzerek sıvı ve mineral dengesini ayarlamaktır. Kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan hastalarda böbrekler bu önemli görevi yerine getiremediği için hemodiyaliz tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır.


Ev Diyalizi

Hastaların kendi evlerinde, kendilerine ait hemodiyaliz makineleri ve mobil su sistemi aracılığı ile hemodiyaliz tedavilerini kendi kendilerine uygulayabilme imkanı sunan bir tedavi şeklidir.


Fistül (Arterio Venöz Fistül)

Hemodiyaliz Damar Erişim yollarından hasta için en uygun olanı AV Fistüllerdir. Ön kolda bulunan atardamar ile toplar damarın birbirine bağlanması süretiyle AVFistül ameliyatı gerçekleştirilir.


Kateter (Santral Venöz Kateter)

Kliniklerimizde Santral Venöz kateter ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza kateter bakım eğitimleri verilmektedir, ayrıca her seans öncesi kateter enfeksiyon yönünden değerlendirilmekte ve tedavi sonunda Kateter bakımları yapılmaktadır.


Diyet & Beslenme

Kliniklerimizde tam gün Diyetisyen çalışmaktadır. Hastalarımızın aylık rutin kan tahlil sonuçlarına göre düzenli kontrolleri yapılmakta ve hastalarımıza tahlil sonuçlarına göre özel beslenme hazırlamaktadır. Ayrıca Konsültan Nefrolog, uzman Doktor ve Sorunmlu Doktorlarımızın talepleri doğrultusunda hastalarımıza özel beslenme eğitimleri verilmektedir.


Ev Hemodiyalizi

Ev hemodiyalizi (HD), evre 5 kronik böbrek hastalığında (KBH) ortaya çıkan, son dönem böbrek yetmezliği (ESRD) olarak da adlandırılan böbrek yetmezliği için bir tedavi türüdür.


Diyaliz ve merkezlerimizle ilgili daha fazla bilgi için

lütfen bizimle iletişime geçiniz

Bize Ulaşın